Corpul A, situat pe strada Dr. Ioan Cantacuzino nr. 3, dispune de  17 săli de clasa, laborator de informatică, laborator de biologie, laborator de fizică-chimie , cabinet asistență psihopedagogică și cabinet medical.

Cabinetul de asistență psihopedagogică beneficiază de un ambient prietenos, în care consilierea și orientarea sunt tratate cu profesionalism.

clasa mov CopyClasa verde

lab chimie copyLaborator informatica1

Laborator biologie1Cancelarie1

Corpul B, situat pe strada Agrișelor nr. 10, dispune de 6 săli de clasă ,  amenajate cu mobilier adecvat și grupuri sanitare  pentru elevii claselor pregătitoare și sală de sport.

CorpulBcopySalaSportBCopy
Corpul C, (in curtea corpului A) cuprinde  sală de clasă, laborator de informatică, bibliotecă, sală de sport și vestiare. Biblioteca este un spațiu cu acces la internet, invitând la lectură și documentare.  În orice moment pot fi văzuți elevi  nu doar pentru a onora bibliografia, ci și documentându-se în funcție de propria pasiune sau de necesitatea realizării de portofolii.

SalaSportC Copy1Biblioteca1