Colectivul profesoral al Școlii Gimnaziale Nr. 5 Brașov este format din cadre didactice profesioniste, cu o experiență bogată în învățământ. Toate acestea s-au concretizat în rezultatele deosebite obținute de elevii școlii la olimpiadele județene și naționale, precum și la concursurile extrașcolare.

 AN ȘCOLAR 2023-2024
 
 
PERSONALUL  DIDACTIC 

    Nr.

   crt.

Numele și prenumele Gradul didactic Specializarea Încadrarea
1 Crețoi Eugenia I  Educație socială titular
2 Baciu Silvia Maria II  Matematică titular
3 Buhuș Alina I  Prof. înv.  primar titular
4 Chihaia Cristina Alexandra I  Prof. înv.  primar titular
 5 Chiș Simona def  Prof. înv. primar viabilitatea postului
6 Dicu Mariana I  Prof. înv.  primar titular
7 Fogoroș Ileana Silvia I  Prof. înv.  primar titular
8 Geamînă Fevronia I  Învățător titular
9 Irod Mihaela Medina I  Prof. înv.  primar titular
10 Mărăcineanu Daniela I  Prof. înv.  primar titular
11 Neguș Aurelia I  Prof. înv.  primar titular
12 Nică Adriana I  Institutor titular
13 Păvălucă Gabriela Georgeta I  Prof. înv.  primar titular
14 Pancu Alexandrina I  Prof. înv.  primar titular
15 Pănoiu Carmen I  Prof. înv.  primar titular
16 Rabocszai Rareș deb Prof. înv.  primar suplinitor
17 Radu Mariana Roxana def  Prof. înv.  primar viabilitatea postului
18 Racu Zâna Adriana I  Prof. înv.  primar titular
19 Rășină Daniela I  Prof. înv.  primar titular
20 Trufanda Iuliana Paula def  Prof. înv.  primar suplinitor
21 Zărnescu Ana I  Prof. înv.  primar pl.o
22 Bordea Ana Maria def  Limba engleză suplinitor
 23 Buda Dennisa def   Ed.fizică titular
 24 Călinoiu Luminița def  Ed. socială suplinitor
 25 Chiriță Dragoș def  Ed. fizică suplinitor
26  Ciornei Diana deb  Matematică suplinitor
27  Condurache Andreea def  Limba franceză suplinitor
28 Dițu Antonia def Ed. fizică titular
 29 Drăguț Elena Simona def Ed.plastică titular
30 Focșa Diana Elena def Limba română suplinitor
 31 Frank Carmen I Engleză titular
32 Gall Stenuța  I   Fizică titular
33 Gheorghică Ionela II  Ed. muzicală titular
34 Hurubean Adriana def Limba latină viabilitatea postului
35 Moroșanu Ramona def  Consilier școlar pl.o
 36 Minea Delia  I Matematică titular
 37 Murărescu Adelina def  Biologie suplinitor
38 Naghi Mihaela I TIC titular
 39 Oceanu Valentin def Religie pl.o
 40 Oltei Mihaela I  Geografie titular
41 Opran Laura Georgeta I  Limba română titular
42 Precup-Crăcănel Teodora def.  Matematică suplinitor
43 Prosan Timea II  Limba germană titular
44 Reit Larisa II  Religie titular
45 Roiniță Mariana I  Chimie detașat
46 Roșca Mariana I  Istorie titular
47 Sicoe Octavia def  Religie titular
48 Stanca Manuela def.  Educație tehnologică suplinitor
49 Stinghe Andreea deb  Matematică suplinitor
50 Stoianovici Georgiana Hortensia I  Limba română titular
51 Teacă Alexandra Maria II  Limba engleză titular
52 Tudose Mihaela I  Limba română titular
 53 Vodarici Aurelia - Ionela II  Limba română suplinitor

 

 

 

PERSONALUL  DIDACTIC AUXILIAR

    Nr.

    crt.

Numele și prenumele Încadrarea
1 Pădurariu Carmen Administrator financiar
2 Mihaela Crăciun secretar șef
3 Mărculescu Loredana secretar
4 Gotea Dacian bibliotecar
5 Budușan Vasilica informatician/adm.patrimoniu

 

 

 

 

PERSONALUL  NEDIDACTIC

    Nr.

    crt.

Numele și prenumele Încadrarea
1 Lengyel Elisabeta îngrijitor
2 Lengyiel Gabriel muncitor
3 Neacșu Alina îngrijitor
4 Nicolae Laura îngrijitor
5 Oprea Rodica portar
6 Prisacară Zînica îngrijitor
7 Rădeanu Dumitru muncitor
8 Sofrone Angela îngrijitor